biotechnologia


 
 

Bezpłatny cykl szkoleń dla pracowników z wykształceniem technicznym

Artykuł sponsorowany
szkolenia

<img src="http://e-biotechnologia.pl/obrazki/szkolenia-dla-pracownikow-z-wyksztalceniem-technicznym2.jpg" align="left" alt="szkolenia" HSPACE=10 VSPACE=10 /> Kompetencje społeczne kluczem trwałego sukcesu zawodowego dla ekspertów wiedzy technicznej – trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia, najbliższe terminy rozpoczęcia szkoleń: 09-10.01.2012 – Wrocław, 30-31.01.2012 – Kraków, 16-17.02.2012 – Poznań, 28-29.02.2012 – Warszawa

„Pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej i w 30% dzięki kompetencjom społecznym, traci się zaś w 70% z braku kompetencji społecznych i w 30% z braku kwalifikacji merytorycznych; według szacunków, od 7% od 25% całej populacji dorosłych Polaków można uznać za niekompetentnych społecznie” – takie wnioski wyciąga prof. Marta Juchnowicz ze Szkoły Głównej Handlowej w swoich badaniach „Polityka edukacyjna wobec rynku pracy”.

Z analiz rynku pracy przeprowadzonych przez ekspertów i środowiska naukowe wynika, że nadchodzi moment zmiany roli specjalistów, którzy w coraz większym stopniu stają się pośrednikiem pomiędzy technologią a biznesem. Do tego natomiast niezbędne są kompetencje społeczne takie jak: komunikacja, zdolność rozwiązywania konfliktów, asertywność, negocjacje i inne umiejętności „miękkie”, które są często obce lub nie w pełni wykorzystywane przez ekspertów z branży technicznej.

Celem głównym cyklu szkoleń jest przygotowanie pracowników zawodów technicznych do skutecznego wsparcia rozwoju koncepcji Gospodarki Opartej o Wiedzę, poprzez wyposażenie ich w niezbędne kompetencje społeczne, w celu zapewnienia zwiększenia trwałości sukcesów zawodowych.

„Kompetencje społeczne to wprawdzie tylko hasło, lecz kryją się pod nim konkretne umiejętności niezbędne każdemu z nas. Zapraszam specjalistów z branży technicznej do udziału w podróży – niezwykłej podróży, w trakcie której poznają oni różnorodność ludzkich zachowań i reakcji wraz z tym co je powoduje. Doświadczą autentycznych emocji w trakcie przeprawy przez dżunglę konfliktów i stresu. A na koniec podróży stawią czoła największemu wyzwaniu, jakim jest porozumienie i współpraca z wieloma ludźmi tworzącymi zespół”– mówi Jacek Małkowski, trener prowadzący szkolenia z firmy KDK Info.

skuteczna komunikacja
Jaka jest rola komunikatywności w naszym życiu zawodowym i prywatnym? Większość osób odpowiada jednoznacznie: „Bardzo ważna”. Dlaczego zatem nie uczymy się tej umiejętności, jako przedmiotu w szkole? Wszak nie jest to umiejętność trywialna!

Asertywność
Kierujesz swoim życiem czy może pozwalasz, aby ono kierowało Tobą? Na tym warsztacie dowiesz się ważnych rzeczy nie tylko o innych ludziach, ale także - być może nawet ważniejszych - o sobie samym. Jakie niepisane prawa i przekonania podświadomie kierują Twoim zachowaniem i reakcjami wobec innych ludzi? W jaki sposób świadomie kontrolować własne emocje, tak, aby pomagały nam w budowaniu partnerskich relacji z innymi ludźmi zamiast je burzyć? Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedzi w trakcie zajęć.

Rozwiązywanie konfliktów
Zdecydowana większość osób twierdzi, że nie znosi konfliktów. Ciekawe, zatem czemu zdarzają się one tak często? I dlaczego ludzie zazwyczaj wybierają najgorsze sposoby radzenia sobie z nimi? Dowiesz się czym jest i… czym nie jest stres. Wspólnie obalimy kilka mitów a następnie opracujesz swój własny, niepowtarzalny system kontroli stresu. Przećwiczysz też metody, dzięki którym stres przestanie być groźny. Kto wie? Może go nawet polubisz?

Budowanie zespołu
Czy może być coś trudniejszego od porozumienia i współpracy z drugim człowiekiem? Oczywiście, że tak! Porozumienie i współpraca z wieloma ludźmi! Największym wyzwaniem będzie dla Was zmienić się z grupy ludzi w sprawnie współpracujący zespół. Od czego to zależy? Dlaczego jest to takie trudne? Na co zwrócić szczególna uwagę? Ten warsztat zapewni wszystkim uczestnikom dużo emocji i umożliwi zebranie unikalnych doświadczeń.

Projekt skierowany jest do właścicieli oraz pracowników z wykształceniem technicznym i jest w 100% dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Najbliższe terminy rozpoczęcia szkoleń:
09-10.01.2012 – Wrocław
30-31.01.2012 – Kraków
16-17.02.2012 – Poznań
28-29.02.2012 - Warszawa


Ilość miejsc jest ograniczona!
Na tym etapie realizacji projektu szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału osoby po 45 roku życia.

Więcej informacji www.szkolenia-dotowane.com
lub bezpośredni kontakt telefoniczny 22 825 03 73.

<img src="http://e-biotechnologia.pl/obrazki/szkolenia-dla-pracownikow-z-wyksztalceniem-technicznym3.jpg" alt="szkolenia" HSPACE=10 VSPACE=10 />


Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

59 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u