biotechnologia


 
 
UWAGA. Artykuł jest poniżej.

Drodzy Czytelnicy e-biotechnologia.pl. Mamy do Was ogromną prośbę!Portal ten tworzony jest przez lubelskich naukowców i od ponad 10 lat staramy się, aby w Wasze ręce trafiały treści, które pomagają Wam w zdobywaniu wiedzy.
Dzisiaj My prosimy Was o pomoc i przysługę!
Ci sami naukowcy, którzy tworzą e-biotechnologia.pl tworzą również projekt NEXBIO.
NEXBIO rozwija technologie analizy DNA, które mają szansę obniżyć użycie pestycydów w rolnictwie. Ponadto budujemy mobilne laboratorium genetyczne, które umożliwi wykrywanie chorób roślin już na polu. Więcej o nas tutaj: Onet Rano, INN:Poland, Chivas Venture NEXBIO.

NEXBIO reprezentuje Polskę w niezwykle prestiżowym konkursie THE VENTURE rywalizując w gronie 30 innowacyjnych pomysłów z całego świata. Mamy szansę wygrać, ale nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Prosimy Was o głosy w konkursie. To dla nas wielka szansa! Dla nas to fundusze na rozwój projektu jakim jest mobilne laboratorium genetyczne. Jeśli nas wesprzecie, bardzo prawdopodobne jest, że za kilka lat, również będziecie z niego korzystać.

Jak można na nas zagłosować (to zajmie tylko kilka sekund!):


1. Należy wejść na stronę organizatora konkursu: Konkurs The Venture
2. Kliknąć w przycisk Zaloguj się przez Facebook aby oddać głos
3. I następnie koniecznie kliknąć w przycisk Potwierdź swój głos

Bardzo Wam dziękujemy!
ZESPÓŁ E-BIOTECHNOLOGIA.PL
 

Bioetyka

Publikacje w dziale:

Neomaltuzjanizm jako kontynuacja koncepcji maltuzjanizmu - Neomaltuzjanizm propaguje konieczność ograniczenia przyrostu naturalnego ludności krajów nierozwiniętych i klas biedniejszych, dzięki czemu możliwe będzie rozwiązanie problemów ekonomicznych i społecznych we współczesnych, słabo rozwiniętych państwach.

Radykalny ekocentryzm – źródła oraz wpływ na współczesną kulturę - ekoetyczny ruch radykalny jest ideologicznie bardzo zróżnicowany. Można go jednak podzielić ze względu na wyznawaną ideologie oraz podejmowane akcje,

Bioterroryzm - nielegalne i bezprawne wykorzystanie czynników biologicznych do osiągnięciu różnych celów. Bioterroryści wykorzystują m.in. bakterie, wirusy, riketsje oraz grzyby.

Bioetyka

Bioetyka (z gr. „bíos” - życie, „etos” - obyczaj) jest to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, zajmująca się analizą i próbą rozstrzygnięcia dylematów moralnych, jakie pojawiają się podczas praktykowania nauk medycznych i biologicznych. Często klasyfikowana jest ona jako jeden z działów etyki.

Termin bioetyka został po raz pierwszy wprowadzony przez biologa R. van Pottera w latach 60-tych XX w., kiedy to lekarze i biologowie zmuszeni byli do podejmowania decyzji nie tylko o charakterze naukowym, ale również i moralnym. Jej początki związane są z gwałtownym rozwojem nowych technik budzących problemy moralne, m.in. przeszczepów, inżynierii genetycznej oraz diagnostyki prenatalnej.

Obecnie bioetyka rozpatruje takie zagadnienia jak: definicja życia, zdrowia i śmierci, prowadzenie doświadczeń medycznych na ludziach, zwierzętach i płodach, wykonywanie przeszczepów, wykorzystywanie komórek macierzystych, przerwanie ciąży (aborcja) i antykoncepcja, eutanazja i sztuczne podtrzymywanie życia, samobójstwo, sztuczne zapłodnienie, diagnostyka prenatalna, eugenika, problem sprawiedliwego podziału ograniczonych środków medycznych, a także relacje miedzy pacjentem i lekarzem, kierowanie zachowaniami człowieka (psychoterapia, psychochirurgia, psychofarmakologia), zdrowie psychiczne, opieka nad umierającymi pacjentami umierającymi oraz wolność badań naukowych.

Istnieją specjalne instytuty zajmujące się problematyką bioetyki, m.in. Hastings Center w USA oraz Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Jako naukę można ją podzielić na następujące dziedziny:
bioetykę teoretyczną, badającą kryteria moralnych wyborów i ocen,
bioetykę kliniczną, która analizuje decyzje podejmowane wobec konkretnego pacjenta;
bioetykę regulującą i polityczną skupiającą się na regulacjach prawnych,
bioetykę kulturową, badająca historyczny, kulturowy i społeczny kontekst zagadnień bioetycznych.

Komentarze

Widok Uszereguj
Tylko zarejestrowani mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się/Zaloguj

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

166 gości oraz 0 użytkowników online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 

Patronat

Wydarzenie: V edycja akcji „Od laika do przyrodnika” 24 lutego -16 czerwca 2017 r., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konferencja: IV Lubelska Konferencja Młodych Naukowców, 26-27 Maja 2017, Lublin

Konferencja: VI Międzynarodowa Konferencja Biofizyków, 19-21 Maja 2017, Kraków

Konkurs na projekt badawczy Naukowej Fundacji Polpharmy, 1 marca- 31 maja 2017, Warszawa

Konferencja: VI Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne SYMBIOZA, 26-28 Maja 2017, Warszawa

Konferencja: Chemia dla Urody i Zdrowia
8-10 czerwca 2017, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydarzenie: Metagenomy różnych środowisk, 29-30 czerwca 2017, Lublin

Wydarzenie: EUROBIOTECH 6th Central European Congress of Life Science
11 - 14 Września 2017, Kraków

Facebook

Gadżety

Sklep e-biotechnologia.pl
Tematyczne kubki, koszulki, bluzy etc.


Zapraszamy do sklepu

Na skróty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Nauki Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Ośrodek Przetwarzania Informacji PAP - Nauka w Polsce Forum Akademickie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Wirtualna Biblioteka Nauki Scopus NCBI PubMed Nature Science Cell

 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. VitaInSilica Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u