biotechnologia


 
 
UWAGA. Artykuł jest poniżej.

Drodzy Czytelnicy e-biotechnologia.pl. Mamy do Was ogromną prośbę!Portal ten tworzony jest przez lubelskich naukowców i od ponad 10 lat staramy się, aby w Wasze ręce trafiały treści, które pomagają Wam w zdobywaniu wiedzy.
Dzisiaj My prosimy Was o pomoc i przysługę!
Ci sami naukowcy, którzy tworzą e-biotechnologia.pl tworzą również projekt NEXBIO.
NEXBIO rozwija technologie analizy DNA, które mają szansę obniżyć użycie pestycydów w rolnictwie. Ponadto budujemy mobilne laboratorium genetyczne, które umożliwi wykrywanie chorób roślin już na polu. Więcej o nas tutaj: Onet Rano, INN:Poland, Chivas Venture NEXBIO.

NEXBIO reprezentuje Polskę w niezwykle prestiżowym konkursie THE VENTURE rywalizując w gronie 30 innowacyjnych pomysłów z całego świata. Mamy szansę wygrać, ale nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Prosimy Was o głosy w konkursie. To dla nas wielka szansa! Dla nas to fundusze na rozwój projektu jakim jest mobilne laboratorium genetyczne. Jeśli nas wesprzecie, bardzo prawdopodobne jest, że za kilka lat, również będziecie z niego korzystać.

Jak można na nas zagłosować (to zajmie tylko kilka sekund!):


1. Należy wejść na stronę organizatora konkursu: Konkurs The Venture
2. Kliknąć w przycisk Zaloguj się przez Facebook aby oddać głos
3. I następnie koniecznie kliknąć w przycisk Potwierdź swój głos

Bardzo Wam dziękujemy!
ZESPÓŁ E-BIOTECHNOLOGIA.PL
 

Biofizyka

Publikacje w dziale:

Kolagen - fotodegradacja - kolagen występuje w skórze, ścięgnach, kościach, rogówce oka, błonach i kapilarach. Stosowany jest jako biomateriał w medycynie, przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Pod wpływem oddziaływania kolagenu z promieniowaniem UV, zachodzącym w organizmach żywych oraz z materiałami kolagenowymi zanika zdolność wytwarzania fibryl. Następuje sieciowanie i degradacja.

Uszkodzenia struktury DNA wywoływane przez niskoenergetyczne elektrony - niskoenergetyczne elektrony mogą być jedną z przyczyn powstawania jedno i dwuniciowych pęknięć w DNA.

Biofizyka

Biofizyka (z gr. „bíos” -życie, „phýsis” - natura), to interdyscyplinarna dziedzina naukowa łącząca w sobie zagadnienia z zakresu biologii i fizyki.

Przedmiotem jej badań są fizyczne procesy związane z funkcjonowaniem żywych obiektów, takich jak organizmy, organy, tkanki, czy komórki. Zajmuje się ona także wpływem zewnętrznych czynników fizycznych na przemiany energetyczne (np. zmianę energii świetlnej w inne formy energii), zjawiska elektryczne, mechanikę ruchów oraz transport przez błony biologiczne.

Nauka ta, w zakresie badania organicznych struktur cząsteczkowych, jest ściśle związana z biochemią oraz biologią molekularną i dlatego niemożliwe jest wyznaczenie ścisłej granicy między tymi dziedzinami.

Do zagadnień biofizyki należą między innymi optyka oka, fizyka narządu słuchu, krwioobiegu oraz biomechanika badająca przyczyny i skutki ruchu żywych organizmów. Współcześnie skupia ona swoją uwagę głównie na żywej komórce oraz procesach odbywających się na poziomie molekularnym. Swoim zakresem obejmuje również badania polimerów, a także podejmuje próby ustalenia uniwersalnych praw biologicznych niezależnych od konkretnej formy życia.

Biofizyka korzysta z takich metod jak spektrofotometria (ilościowy pomiar absorpcji, emisji lub odbicia światła), rentgenografia (wykonywanie zdjęć za pomocą promieniowania X), rezonans magnetyczny (ang. MRI, Magnetic Resonance Imaging), elektronowy (EPR, Elektron Paramagnetic Resonance) i jądrowy (ang. NMR, Nuclear Magnetic Resonance).

Komentarze

Widok Uszereguj
Tylko zarejestrowani mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się/Zaloguj

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

159 gości oraz 0 użytkowników online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 

Patronat

Wydarzenie: V edycja akcji „Od laika do przyrodnika” 24 lutego -16 czerwca 2017 r., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konferencja: IV Lubelska Konferencja Młodych Naukowców, 26-27 Maja 2017, Lublin

Konferencja: VI Międzynarodowa Konferencja Biofizyków, 19-21 Maja 2017, Kraków

Konkurs na projekt badawczy Naukowej Fundacji Polpharmy, 1 marca- 31 maja 2017, Warszawa

Konferencja: VI Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne SYMBIOZA, 26-28 Maja 2017, Warszawa

Konferencja: Chemia dla Urody i Zdrowia
8-10 czerwca 2017, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydarzenie: Metagenomy różnych środowisk, 29-30 czerwca 2017, Lublin

Wydarzenie: EUROBIOTECH 6th Central European Congress of Life Science
11 - 14 Września 2017, Kraków

Facebook

Gadżety

Sklep e-biotechnologia.pl
Tematyczne kubki, koszulki, bluzy etc.


Zapraszamy do sklepu

Na skróty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Nauki Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Ośrodek Przetwarzania Informacji PAP - Nauka w Polsce Forum Akademickie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Wirtualna Biblioteka Nauki Scopus NCBI PubMed Nature Science Cell

 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. VitaInSilica Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u