biotechnologia


 
 

Bioinformatyczne Studenckie Koło Naukowe

<img src="http://e-biotechnologia.pl/obrazki/bioinformatycy.jpg" ALIGN="left" alt="koło bioinformatyków" HSPACE=5 VSPACE=5 /> Bioinformatyczne Studenckie Koło Naukowe przy Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
ul. Akademicka 16
44 - 100 Gliwice
Kontakt: bioskn@gmail.com
www.bwtools.polsl.pl/biosknBioinformatyka to dynamicznie rozwijająca się młoda dziedzina współczesnej nauki, często niedoceniana i nierozumiana przez osoby nie mające na co dzień do czynienia ze światem naukowym.

Współczesne nauki przyrodnicze, medycyna, genetyka, czy chociażby farmaceutyka, niczym byłyby bez programów analitycznych, baz danych i sprzętu projektowanego przez specjalistów mających pojęcie nie tylko o programowaniu, ale przede wszystkim o procesach zachodzących pomiędzy atomami, komórkami, czy całymi organami. Ciągła walka z czasem w diagnostyce chorób, w ochronie środowiska czy przy tworzeniu leków, sprawiła, iż wiedza bioinformatyczna stała się bardzo pożądana w dzisiejszym świecie.

Pod koniec listopada ubiegłego roku przy Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach powołano do życia Bioinformatyczne Studenckie Koło Naukowe (BioSKN) mające na celu popularyzację bioinformatyki i uświadomienie społeczności nie tylko akademickiej, jak ważną rolę pełni ona obecnie w naszym życiu. BioSKN zostało założone przez 36 studentów popartych przez pracowników naukowych Wydziału AEI, z myślą o rozbudzeniu zainteresowań żaków pracą naukową i badawczą, związaną z dziedziną łączącą w sobie nauki biotechnologiczne i informatyczne, rozwijaniu umiejętności oraz praktycznego ich wykorzystania.

BioSKN zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych bioinformatyką, zarówno studentów i naukowców, jak również całe koła naukowe, organizacje i inne jednostki uczelniane.

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

139 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u