biotechnologia


 
 

„English for Laboratory Diagnosticians” autorstwa Anny Kierczak, PZWL - recenzja

„English for Laboratory Diagnosticians” autorstwa Anny Kierczak to nowatorski, ponad 330-stronicowy podręcznik wydawnictwa PZWL oparty na oryginalnych tekstach anglojęzycznych. Został on przygotowany dla osób posługujących się na co dzień fachowym słownictwem z zakresu szeroko pojętej diagnostyki laboratoryjnej w języku angielskim, jak również dla tych, którzy chcieliby tę wiedzę w znacznym stopniu i w szybki sposób poszerzyć.

Książka została podzielona na 8 rozdziałów, poruszając najważniejsze kwestie dotyczące diagnostyki laboratoryjnej:

 • wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w laboratorium,
 • zalecane środki ostrożności służące zapobieganiu lub zminimalizowaniu szkodliwych skutków wynikających
  z zagrożeń stwarzanych przez materiał biologiczny,
 • badania krwi,
 • badania moczu,
 • badania kału,
 • analiza płynów ciała,
 • badania z wykorzystaniem mikroskopu,
 • laboratoryjne badania genetyczne.
 • Dzięki specjalistycznym tekstom czytelnik styka się ze słownictwem jak i z używanymi zwyczajowo zwrotami zawodowymi, a dołączony do każdego rozdziału zestaw zróżnicowanych ćwiczeń zapewnia powtarzanie struktur gramatycznych w kontekście, co sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu.

  Pozycja zawiera także 8 aneksów dopełniających treści zawarte w książce. Począwszy od zupełnie podstawowych zagadnień jak alfabet, ułamki zwykłe i dziesiętne, przez jednostki miary, podstawowe elementy wyposażenia laboratorium, pierwiastki chemiczne, a skończywszy na zagadnieniach anatomicznych człowieka, takich jak części ciała oraz budowa narządów i&nbspukładów.

  Dołączony klucz odpowiedzi pozwala na weryfikację poprawności rozwiązywanych ćwiczeń, a lista specjalistycznych słów i często stosowanych skrótów wzbogaca poruszane zagadnienia.

  Opracowanie stanowi doskonały materiał edukacyjny dla studentów medycyny laboratoryjnej, analityki medycznej czy diagnostyki laboratoryjnej, jak również zapewnia sprawne funkcjonowanie w środowisku akademickim, laboratoryjnym oraz naukowym. Jest to zdecydowanie pomocna pozycja dla osób już pracujących w tych zawodach jak i dla tych, którzy dopiero planują związać swą ścieżkę kariery z zagranicznymi kontrahentami.

  Książka skierowana jest dla osób znających język angielskim na poziomie średnim i zaawansowanym. Koszt zakupu to 66-95 zł. Polecamy!


  Podręcznik biotechnologii

  Kto jest online

  117 gości oraz 0 użytkowników online.

  Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


   
   
   
  Partnerzy:

  laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

  Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . Polecamy  Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
  stat4u