biotechnologia


 
 

FastPCR

Program przeznaczony głównie do projektowania starterów i sond do reakcji PCR, ale nie tylko. Umożliwia pracę zarówno z sekwencjami DNA, jak również sekwencjami aminokwasów w białkach. Jego zaletą jest prostota i duża ilość dostępnych funkcji. Poza projektowaniem starterów umożliwia wszechstronne zbadanie interesującej nas sekwencji (Stworzenie sekwencji odwróconej, antysensownej, antysensownej odwróconej, translacja na sekwencję aminokwasów w białku, itp). Jednym z najciekawszych rozwiązań, które oferuje FastPCR jest funkcja ‘In silico PCR’, która pozwala nam na przeprowadzenie wirtualnej reakcji PCR z wykorzystaniem podanej sekwencji i primerów.

W raporcie otrzymujemy informacje o stopniu dopasowania primerów do badanej sekwencji oraz o produkcie takiej reakcji. Program umożliwia również kontrolę tworzenia ewentualnych dupleksów primer-dimer. FastPCR może być również używany do poszukiwania enzymów restrykcyjnych przecinających interesującą nas sekwencję określoną ilość razy, z uwzględnieniem końców powstałych po cięciu. Kolejną zaletą tego programu jest możliwość eksportu danych do arkusza programu Excel, co niekiedy oszczędza nam sporo pracy i pomyłek powstających przy ręcznym przepisywaniu opracowanych sekwencji. Podsumowując jest to bardzo dobry, przyjazny dla użytkownika, uniwersalny program o przejrzystym i funkcjonalnym interfejsie oraz wielu funkcjach usprawniających pracę w laboratorium biologii molekularnej.

Link do strony WWW

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

208 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u