biotechnologia


 
 

KNB Uniwersytetu Opolskiego

<img src="http://e-biotechnologia.pl/knbtopole.jpg" ALIGN="left" alt="koło biotechnologów" HSPACE=5 VSPACE=5 /> Koło Naukowe Biotechnologów Uniwersytetu Opolskiego
przy Samodzielnej Katedrze Biotechnologii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Opolskiego
ul. Kardynała Kominka 4, 45-035 Opole
tel./fax (077) 401 6050, 401 6040

opiekunowie: dr hab. inż. Teresa Krzyśko-Łupicka; dr hab. Andrzej Kłos; dr Małgorzata Rajfur
prezes: Mateusz Dudziak

http://www.knbt.uni.opole.pl

Genetyka, chemia, biologia molekularna, fizyka czy ekologia – to tylko niektóre z nauk, które jednoczy biotechnologia. Wszyscy, którzy chcieliby zgłębić tajniki jednej z czołowych technologii XXI wieku mają okazję dołączyć do Koła Naukowego Biotechnologów Uniwersytetu Opolskiego.

Prowadzimy jednocześnie badania z wielu dziedzin szeroko rozumianej biotechnologii, w zależności od zainteresowań członków Koła i podejmowanej przez nich tematyki. Dzięki opiece sprawowanej przez pracowników naukowych należących do różnych Zakładów Samodzielnej Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej UO, możemy korzystać z rad i czerpać z doświadczenia uzyskanego przez nich w konkretnej tematyce badawczej.

W Kole aktywnie funkcjonują dwie sekcje: Mikrobiologii oraz Biomonitoringu.
Sekcja mikrobiologiczna ma na celu rozwój studentów w dziedzinie mikrobiologii. Rozwojem i prowadzeniem w tym kierunku studentów z koła biotechnologów zajmuje się dr hab. inż. Teresa Krzyśko-Łupicka. Obecnie zajmujemy się badaniem nawozu do roślin owocowych Calio, oraz oceną wpływu olejków eterycznych na mikroorganizmy potencjalnie patogenne.
W sekcji biomonitoringu zajmujemy się oceną zanieczyszczenia powietrza i wód metalami ciężkimi oraz ɣ-promieniotwórczymi radionuklidami, głównie promieniotwórczym cezem (137Cs), który uwolniony po wybuchu elektrowni w Czarnobylu nadal zalega na obszarach leśnych i nieużytkach. Należy wspomnieć, że 137Cs, którego aktywność w glebie w niektórych miejscach na Opolszczyźnie wielokrotnie przekracza średnią krajową, nie stanowi zagrożenia. Obecnie jest on bardzo dobrym znacznikiem translokacji pierwiastków śladowych z gleby do roślin.

Wyniki realizowanych badań są przedstawiane na licznych sympozjach oraz konferencjach naukowych, głównie przeznaczonych dla młodych naukowców, realizujących swoje badania w ramach kół naukowych oraz prac dyplomowych.

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

131 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u