biotechnologia


 
 

Koło Naukowe Biotechnologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

<img src="http://e-biotechnologia.pl/obrazki/logoumk.jpg" ALIGN="left" alt="koło biotechnologów" HSPACE=5 VSPACE=5 /> Koło Naukowe Biotechnologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wydział Biologii i Nauk o Ziemi
ul. Gagarina 987-100 Toruń
Nowy budynek, pokój 241.
e-mail: biotech@stud.umk.pl
www.biotech.umk.pl


Naszą organizację - Studenckie Koło Naukowe Biotechnologii - nazwaliśmy "Biotechnologia Thoruniensis", co po łacinie oznacza "toruńska biotechnologia". W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że miejscem naszej działalności jest toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Członkowie Koła rekrutują się z kierunków: biotechnologia, agrobiotechnologia, biologia i ochrona środowiska. Naszym nieocenionym opiekunem jest dr Alina Trejgell, wspierająca kolejne zarządy w realizacji planowanych przedsięwzięć.

Choć jesteśmy młodym kołem (wpisanym do Rejestru Organizacji Studenckich UMK w czerwcu 2005 r.), działamy bardzo prężnie, stawiając sobie za zadanie rozniecanie zainteresowania biotechnologią wśród studentów UMK, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli.

Od początku działalności bierzemy czynny udział w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, organizując warsztaty, wykłady oraz przedstawienia teatralne przybliżające fascynującą dziedzinę, jaką jest biotechnologia. Od 2009 r. wspólnie z pozostałymi kołami naukowymi z naszego wydziału oraz innymi kołami o zbliżonym obszarze zainteresowań organizujemy coroczne sympozjum studenckich kół naukowych. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Botanicznym, wygłaszając wykłady skierowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowywaliśmy także warsztaty dla nauczycieli przyrody i biologii, zapoznające z najnowszymi odkryciami z naszej dziedziny oraz pomagające zdobyć związane z nią praktyczne umiejętności w zakresie technik badawczych i analitycznych. W roku akademickim 2010/2011 rozpoczęliśmy organizację podobnych zajęć adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pracujemy także nad doskonaleniem naszej wiedzy i umiejętności. Promujemy czynny udział członków Koła w konferencjach naukowych oraz warsztatach związanych z technikami stosowanymi w biologii molekularnej i biotechnologii. Zachęcamy członków do odbywania praktyk w polskich i zagranicznych instytucjach naukowych oraz firmach biotechnologicznych. Organizujemy wykłady tematyczne specjalistów z naszej dziedziny pracujących w Polsce i za granicą. Chętnie składamy również wizyty w instytutach naukowych, stacjach badawczych oraz firmach komercyjnych.

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

117 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u