biotechnologia


 
 

Koło Naukowe Biotechnologów KUL

<img src="http://e-biotechnologia.pl/obrazki/kolo-biotechnologow-kul.jpg" ALIGN="left" alt="koło biotechnologow KUL" HSPACE=5 VSPACE=5 /> Koło Naukowe Biotechnologów KUL powstało w 2011 roku przy Katedrze Biologii Molekularnej. Zrzesza studentów wszystkich roczników biotechnologii na kulu zainteresowanych enzymologią, wirusologią, mikrobiologią, genetyką, biochemią i biologią molekularną. Kuratorem i opiekunem Koła jest dr Konrad Kubiński. Obecnie KNB liczy 15 członków – studentów aktywnie włączających się w badania prowadzone w Katedrze Biologii Molekularnej KUL, a także realizujących własne projekty badawcze. Działalność Koła sprzyja pogłębianiu zainteresowań studentów w zakresie enzymologii, genetyki, biochemii i biologii molekularnej, dzięki organizowanym wykładom, jak też wyjazdom na konferencje naukowe.

Problematyka badawcza, wokół której skupia się działalność naukowa, dotyczy zagadnień związanych z regulacją procesu biosyntezy białek, poszukiwania związków chemicznych o działaniu proapoptotycznym, a także badania interakcji pomiędzy wybranymi białkami. Dzięki doświadczeniu w pracy laboratoryjnej studenci – członkowie Koła po zakończonych studiach znajdują pracę w firmach farmaceutycznych, firmach biotechnologicznych oraz na wyższych uczelniach.

Wspólna praca przyczynia się do integracji członków Koła, realizowanej między innymi przez spotkania towarzyskie, takie jak: opłatek wigilijny, ostatki karnawałowe, wieczory filmowe, itp. Tak więc w naszym Kole studenci biotechnologii mogą rozwijać się zarówno w wymiarze naukowym, jak też osobistym przez kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Nasz e-mail: knbkul@gmail.com


Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

221 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u