biotechnologia


 
 

Kongres EUROBIOTECH 2013

<img src="http://eurobiotech.krakow.pl/users/media/k_perlik/eurobiotech_2013/EUROBIOTECH_2013.jpg" alt="Eurobiotech 2013" HSPACE=5 VSPACE=5 />

To już piąta edycja międzynarodowej imprezy Central European Congress of Life Sciences Eurobiotech 2013 skupiającej wybitnych przedstawicieli nauki i biznesu z kraju i zagranicy – kontynuacja zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu konferencji poświęconego różnym obszarom biotechnologii. W 2013 roku skupimy się na tzw. "biotechnologii białej i zielonej", czyli szeroko pojętej biotechnologii środowiskowej i przemysłowej.


Tematyka obrad Kongresu Eurobiotech 2013:

Moduł "białej" biotechnologii:
- Nanotechnologies in industrial processes,
- Development of renewable energy in biotechnology,
- Bioeconomy,
- Bioplastics and biobased polimers,
- Pharmaceutical biotechnology.

Moduł "zielonej" biotechnologii:
- Plant Molecular Breeding,
- Environmental Biotechnology,
- Plant Genetic Engineering,
- Animal Biotechnology in Biomedicine,
- Animal Biotechnology in Agriculture.


Zagadnienia prawne związane z biotechnologią poruszane będą na niezależnej sesji zatytułowanej – Legislation as seen by biotechnologists.

Konferencja będzie poprzedzona dwiema sesjami satelitarnymi: Life Science Open Space 2013 oraz Induced Pluripotent Stem Cells: a Future of Biomedicine.

Dzięki zaangażowaniu w przedsięwzięcie ważnych ośrodków biotechnologicznych z całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych uczestnicy kongresu będą mogli zapoznać się z najnowszymi odkryciami i innowacjami w sektorze biotech. 5th Central European Congress of Life Sciences Eurobiotech 2013 wraz z towarzyszącą wystawą firm biotechnologicznych będzie prawdziwą platformą umożliwiającą transfer osiągnięć z sektora nauki do biznesu. Kongres odbywać się będzie pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także pod patronatem Polskiej Federacji Biotechnologii, Komitetu Biotechnologii PAN, Polskiej Platformy Biotechnologicznej oraz krakowskiego Klastra Life Science Kraków. Mamy nadzieje, że kongres Eurobiotech, organizowany w Krakowie przez stały zespół doświadczonych naukowców, na stałe wpisze się do kalendarza ważnych imprez biotechnologicznych w Europie jak i w świecie.


Cele:
- umożliwienie transferu osiągnięć z sektora nauki do biznesu,
- zaprezentowanie najnowszych odkryć i innowacji w sektorze biotechnologicznym,
- promocja nowoczesnych technologii,
- integracja środowiska,
- stworzenie cyklicznej, międzynarodowej imprezy, największej w Europie Środkowo-Wschodniej,
- zaprezentowanie Krakowa jako silnego ośrodka biotechnologicznego,
- umożliwienie młodym naukowcom pozyskania wiedzy od wiodących autorytetów z dziedziny biotechnologii oraz prezentacji swojej dotychczasowej pracy naukowej podczas sesji posterowej.


Szczegóły na www.eurobiotech.krakow.pl
Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

113 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u