biotechnologia


 
 

Odległość Hamminga

Odległość Hamminga pomiędzy dwoma ciągami o równej długości jest to liczba miejsc, w których odpowiadające im symbole są różne. Innymi słowy, mierzy minimalną liczbę podstawień wymaganych by zmienić jeden ciąg w drugi lub liczbę błędów, które zmieniają jeden ciąg w drugi.

Szukanie wzorcowego ciągu odbywa się za pomocą zdefiniowanych przez użytkownika odległości Hamminga. Podejmowane są następujące kroki:

Krok 1: Wzorcowy ciąg z zawartością odległości Hamminga jest zbierany od użytkownika do wyszukiwania w stosie. Na podstawie ciągów generowana jest tablica suffixowa (przyrostków)

Krok 2: Kiedy wzorcowy ciąg z odległością Hamminga równą 1, jest poszukiwany w stosie, trasa zostanie ustalona bez idealnie dopasowanego wzorca. Zamiast tego dopuszczalny jest błąd w jednym symbolu.

Krok 3: Jeśli liczba błędów jest większa od odległości Hamminga wartość wprowadzona przez użytkownika, a następnie zajdzie zgodność z wyszukiwania algorytmem Search left, trasa zostanie podjęta w lewo lub w prawo w zależności od kolejności ortograficznej łańcucha wzorcowego i ciągu bieżącego w tablicy suffixowej.

Pozwala to uzyskać przybliżone wyniki wyszukiwania zamiast dokładnych.
Implementacja dostępna w pliku HammingDistance.zip pod adresem
http://cs.elitepc.pl/HammingDistance
lub
tutaj


Autor: Krzysztof Wołk

Komentarze

Widok Uszereguj
Tylko zarejestrowani mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się/Zaloguj

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

140 gości oraz 1 użytkownik online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 

Facebook

Gadżety

Sklep e-biotechnologia.pl
Tematyczne kubki, koszulki, bluzy etc.


Zapraszamy do sklepu

Na skróty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Nauki Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Ośrodek Przetwarzania Informacji PAP - Nauka w Polsce Forum Akademickie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Wirtualna Biblioteka Nauki Scopus NCBI PubMed Nature Science Cell

 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. VitaInSilica Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u