biotechnologia


 
 

Innowacyjne pojemniki CBS do przechowywania próbek w ciekłym azocie

W praktyce laboratoryjnej w wielu przypadkach niezbędne jest przechowywanie materiału przez długi okres czasu w stabilnej i bardzo niskiej temperaturze. Zachowanie stabilnych warunków i bardzo niskiej temperatury pozwoli na utrzymanie próbki w niezmienionym stanie nawet latami.


Bardzo stabilne i jednolite warunki przechowywania można uzyskać w oparach ciekłego azotu, gdzie wahania temperatury są zminimalizowane. Odpowiednie, wykonane ze stali nierdzewnej pojemniki do przechowywania w oparach ciekłego azotu oferuje firma DANLAB.
Unikalną cechą tej serii pojemników jest opatentowana technologia "Isothermal", gdzie ciekły azot znajduje się wyłącznie w ścianach zbiornika i pozostaje w całkowitej izolacji od przechowywanych prób. W znaczący sposób poprawia to bezpieczeństwo pracy oraz eliminuje ryzyko kontaminacji prób. Pojemniki takie utrzymują temperaturę od -190ºC do -195ºC w całej przestrzeni komory oraz płaszczu zbiornika. Ciekły azot znajduje się wyłącznie w ścianach zbiornika i pozostaje w całkowitej izolacji od przechowywanych prób co zmniejsza ryzyko kontaminacji, a znakomita jednorodność temperatury w całej przestrzeni roboczej pozwala na bezpieczne przechowywanie materiału, i pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni magazynowej zbiornika.Przechowywanie w oparach dodatkowo zapewnia przejrzystość miejsca magazynowania i możliwość szybkiego "namierzenia" niezbędnej próbki. Dostęp do przestrzeni magazynowej odbywa się przez specjalny otwór bez konieczności otwierania pokrywy co zapewnia mniejsze straty ciekłego azotu niż w przypadku standardowych dewarów. System karuzelowy, który jest opcjonalnym rozwiązaniem, ułatwia umieszczanie i dostęp do przechowywanego materiału. Wnętrze pojemników dostosowane jest do wszystkich standardowych systemów racków. Elektronicznie sterowany, automatyczny system napełniania ciekłym azotem pozwala zachować stały poziom cieczy.

"Isothermal" posiada bardzo zaawansowany kontroler wyposażony w wyświetlacz LCD, który wyświetla poziom cieczy w cal/cm oraz statusu systemu start/stop; posiada alarm dźwiękowy oraz wizualny: poziomu LN2 w płaszczu, odchylenia temperatury, uszkodzenia czujnika temperatury oraz wyposażony jest w port RS485, USB oraz Ethernet. Pomiar temperatury w dwóch miejscach w wewnętrznej przestrzeni magazynowej oraz płaszczu zbiornika pozwala na bardzo dokładne określenie temperatury wewnątrz pojemnika.

Seria pojemników do przechowywania w oparach ciekłego azotu "Isothermal" posiada wiele niewątpliwych zalet które są bardzo istotne dla Użytkownika z punktu widzenia przechowywania prób jak znakomita jednorodność temperatury w całej przestrzeni roboczej, utrzymanie wymaganej temperatury bez kontaktu z ciekłym azotem, większe wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej niż w innych pojemnikach typu karuzela, zaawansowany sterownik mikroprocesorowy z rozbudowanymi funkcjami informacyjno - alarmowymi i możliwością podłączenia do komputera PC z dedykowanym oprogramowaniem, elektronicznie kontrolowane automatyczne napełnianie z regulacją poziomu cieczy oraz są dostosowane do wszystkich standardowych systemów stelaży. Pojemniki "Isothermal" to PEWNOŚĆ, JAKOŚĆ i ZAUFANIE.
Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

175 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u