biotechnologia


 
 
UWAGA. Artykuł jest poniżej.

Drodzy Czytelnicy e-biotechnologia.pl. Mamy do Was ogromną prośbę!Portal ten tworzony jest przez lubelskich naukowców i od ponad 10 lat staramy się, aby w Wasze ręce trafiały treści, które pomagają Wam w zdobywaniu wiedzy.
Dzisiaj My prosimy Was o pomoc i przysługę!
Ci sami naukowcy, którzy tworzą e-biotechnologia.pl tworzą również projekt NEXBIO.
NEXBIO rozwija technologie analizy DNA, które mają szansę obniżyć użycie pestycydów w rolnictwie. Ponadto budujemy mobilne laboratorium genetyczne, które umożliwi wykrywanie chorób roślin już na polu. Więcej o nas tutaj: Onet Rano, INN:Poland, Chivas Venture NEXBIO.

NEXBIO reprezentuje Polskę w niezwykle prestiżowym konkursie THE VENTURE rywalizując w gronie 30 innowacyjnych pomysłów z całego świata. Mamy szansę wygrać, ale nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Prosimy Was o głosy w konkursie. To dla nas wielka szansa! Dla nas to fundusze na rozwój projektu jakim jest mobilne laboratorium genetyczne. Jeśli nas wesprzecie, bardzo prawdopodobne jest, że za kilka lat, również będziecie z niego korzystać.

Jak można na nas zagłosować (to zajmie tylko kilka sekund!):


1. Należy wejść na stronę organizatora konkursu: Konkurs The Venture
2. Kliknąć w przycisk Zaloguj się przez Facebook aby oddać głos
3. I następnie koniecznie kliknąć w przycisk Potwierdź swój głos

Bardzo Wam dziękujemy!
ZESPÓŁ E-BIOTECHNOLOGIA.PL
 

Rozdział elektroforetyczny

Na podstawie elektroforezy białek

Elektroforezę możemy zdefiniować jako wędrówkę jonów w polu elektrycznym. Prąd elektryczny w przewodnikach metalowych powstaje z powodu ruchu elektronów, w roztworach natomiast poruszają się jony. Elektroda o znaku ujemnym, czyli katoda, oddaje elektrony, natomiast anoda elektrony pobiera. Jony, które zostały „obdarowane” elektronami przez katodę, są naładowane ujemnie i migrują do anody. Z tego tez powodu ujemnie naładowane jony nazywamy anionami. Jony, które utraciły elektrony poprzez kontakt z anodą, poruszają się w kierunku katody i nazywamy je kationami. Różnica potencjałów pomiędzy anodą i katodą nazywana jest napięciem. Jeżeli roztwór między katodą i anodą ma stały skład oraz stały opór to napięcie ma charakter linearny i podawane jest w voltach na cm-1. Białka poruszające się w żelu elektroforetycznym podlegają siłom tarcia, które zależą w znacznej mierze od szybkości ich ruchu. Bardzo szybko osiągają one prędkość przy której siła je napędzająca równa się sile tarcia. Szybkość poruszania się cząstek w żelu do elektroforezy, w znaczącej mierze zależy od ich ładunku oraz od budowy ośrodka, w którym się poruszają. W elektroforezie wykorzystuje się zasadę w myśl której cząsteczki poruszają się z różnymi prędkościami i na tej podstawie zachodzi ich rozdział. Ponieważ przyłożony ładunek oraz siły tarcia powodują generowanie ciepła musimy stale kontrolować warunki w jakich zachodzi elektroforeza.

elektroforeza

Również bufor, który stosujemy do elektroforezy ma na nią duży wpływ. Po pierwsze, pH buforu ma wpływ na ładunek białka, kierunek oraz szybkość jego migracji. Po drugie, siła jonowa buforu ma bezpośrednie przełożenie na szybkość migracji białek.

Niska siła jonowa buforu powoduje szybszą migrację rozdzielanych białek, a wysoka wolniejszą. Niska siła jonowa przyczynia się do redukcji produkcji ciepła. Ważna jest również mobilność jonów znajdujących się w buforze. Zależy ona w znacznej mierze od tego jakiej wielkości są molekuły jonów. Większe poruszają się wolniej i generują mniej ciepła.

Komentarze

Widok Uszereguj
Tylko zarejestrowani mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się/Zaloguj

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

156 gości oraz 0 użytkowników online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 

Patronat

Wydarzenie: V edycja akcji „Od laika do przyrodnika” 24 lutego -16 czerwca 2017 r., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konferencja: IV Lubelska Konferencja Młodych Naukowców, 26-27 Maja 2017, Lublin

Konferencja: VI Międzynarodowa Konferencja Biofizyków, 19-21 Maja 2017, Kraków

Konkurs na projekt badawczy Naukowej Fundacji Polpharmy, 1 marca- 31 maja 2017, Warszawa

Konferencja: VI Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne SYMBIOZA, 26-28 Maja 2017, Warszawa

Konferencja: Chemia dla Urody i Zdrowia
8-10 czerwca 2017, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydarzenie: Metagenomy różnych środowisk, 29-30 czerwca 2017, Lublin

Wydarzenie: EUROBIOTECH 6th Central European Congress of Life Science
11 - 14 Września 2017, Kraków

Facebook

Gadżety

Sklep e-biotechnologia.pl
Tematyczne kubki, koszulki, bluzy etc.


Zapraszamy do sklepu

Na skróty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Nauki Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Ośrodek Przetwarzania Informacji PAP - Nauka w Polsce Forum Akademickie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Wirtualna Biblioteka Nauki Scopus NCBI PubMed Nature Science Cell

 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. VitaInSilica Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u