biotechnologia


 
 
UWAGA. Artykuł jest poniżej.

Drodzy Czytelnicy e-biotechnologia.pl. Mamy do Was ogromną prośbę!Portal ten tworzony jest przez lubelskich naukowców i od ponad 10 lat staramy się, aby w Wasze ręce trafiały treści, które pomagają Wam w zdobywaniu wiedzy.
Dzisiaj My prosimy Was o pomoc i przysługę!
Ci sami naukowcy, którzy tworzą e-biotechnologia.pl tworzą również projekt NEXBIO.
NEXBIO rozwija technologie analizy DNA, które mają szansę obniżyć użycie pestycydów w rolnictwie. Ponadto budujemy mobilne laboratorium genetyczne, które umożliwi wykrywanie chorób roślin już na polu. Więcej o nas tutaj: Onet Rano, INN:Poland, Chivas Venture NEXBIO.

NEXBIO reprezentuje Polskę w niezwykle prestiżowym konkursie THE VENTURE rywalizując w gronie 30 innowacyjnych pomysłów z całego świata. Mamy szansę wygrać, ale nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Prosimy Was o głosy w konkursie. To dla nas wielka szansa! Dla nas to fundusze na rozwój projektu jakim jest mobilne laboratorium genetyczne. Jeśli nas wesprzecie, bardzo prawdopodobne jest, że za kilka lat, również będziecie z niego korzystać.

Jak można na nas zagłosować (to zajmie tylko kilka sekund!):


1. Należy wejść na stronę organizatora konkursu: Konkurs The Venture
2. Kliknąć w przycisk Zaloguj się przez Facebook aby oddać głos
3. I następnie koniecznie kliknąć w przycisk Potwierdź swój głos

Bardzo Wam dziękujemy!
ZESPÓŁ E-BIOTECHNOLOGIA.PL
 

Sprzęt laboratoryjny

Publikacje w dziale:

Pipety wielokanałowe - są to narzędzia laboratoryjne przeznaczone do pipetowań seryjnych znajdujące zastosowanie w pracy z mikropłytkami w biologii molekularnej, reakcjach PCR i immunologii,

Technika pipetowania - wyróżnia się dwie techniki pipetowania: pipetowanie rewersyjne oraz pipetowanie standardowe.

Szkło laboratoryjne - wykorzystywane jest w laboratorium w celu prowadzenia reakcji chemicznych. Naczynia szklane wykonane są z wysokiej jakości szkła borokrzemianowego, odpornego na działanie wielu substancji chemicznych.

W laboratorium: sprzęt metalowy i drobny - od trójnogu po statywy do probówek,

Typowe zestawy laboratoryjne - z wkraplaczem, mieszaniem magnetycznym, mechanicznym, do ogrzewania na łaźni wodnej wraz z wkraplaniem i absorpcją par itd.

Rekalibracja pipety – krok po kroku - wzorcowanie pipety, czyli inaczej kalibracja to sprawdzenie, czy pipeta pobiera tyle ile powinna,

Jak dbać o pipetę automatyczną? - aby uniknąć problemów z pipetą należy regularnie czyścić pipetę, okresowo wymieniać uszczelki oraz sprawdzać jej kalibrację.

Pipetowanie - dokładność i powtarzalność - terminy nieodłącznie towarzyszące opisowi każdej pipety automatycznej,

Jak poprawnie pipetować? - błędy wynikające ze złego operowania pipetą mogą wpływać istotnie na wyniki badań,

Ergonomia pipetowania - producenci pipet tworząc swoje produkty zwracają szczególną uwagę na aspekt ergonomiczny.

Sprzęt laboratoryjny

Sprzęt laboratoryjny, czyli wszystkie narzędzia wchodzące w skład wyposażenia laboratorium. Są one wykorzystywane podczas zbierania danych oraz wykonywania pomiarów i innych prac. Bardziej zaawansowaną aparaturę, np. termocyklery, czy aparaty do elektroforezy nazywa się urządzeniami laboratoryjnymi.

W skład podstawowego sprzętu laboratoryjnego wchodzą:

naczynia szklane, m.in. kolby miarowe, kolby Erlenmeyera (potocznie erlenmayerki, czyli najczęściej żaroodporne płaskodenne kolby stojące), cylindry miarowe (menzurki), eksykatory (używane do odparowywania oraz przechowywania próbek wrażliwych na wilgoć), naczynka wagowe (służące do dokładnego odważania substancji stałych), zlewki (płaskodenne i cylindryczne), probówki, parowniczki (czasze wykorzystywane do odparowywania i zagęszczania roztworów);

inny sprzęt szklany, m.in. bagietki (proste szklane pręty ogólnego użytku), biurety (długie i cienkie rurki zaopatrzone w precyzyjną skalą objętości i zakończona kranikiem, służące do miareczkowania), chłodnice (pełniące funkcje skraplacza), lejki (zakończone rurką lub szlifem), retorty (okrągłe naczynie szklane z długą szyjką pełniącą funkcję chłodnicy i służące do destylacji), tygle (do wykonywania operacji na substancjach stałych wymagających stosowania wysokiej temperatury), szalki Petriego (niskie, cylindryczne podstawki o szerokim, płaskim dnie), szkiełka zegarowe, szklane pipety (służące do odmierzania i przenoszenia cieczy, obecnie używane s pipety automatyczne);

drobny sprzęt nie wykonany ze szkła, m.in. mieszadła magnetyczne i mechaniczne, moździerze laboratoryjne, palniki, stojaki laboratoryjne, strzykawki, szpatułki, tryskawki (natryskujące strumień pod lekkim ciśnieniem), termometry, łapy laboratoryjne, pompy, podnośniki, szczypce.

przyrządy takie jak mikroskopy, wagi techniczne i analityczne, wirówki, kalorymetry, spektrofotometry, pipety automatyczne, destylatory.

W laboratorium znajduje się również umeblowanie w postaci stołów i stołków, dygestoriów, lodówek i zamrażarek.

Komentarze

Widok Uszereguj
Tylko zarejestrowani mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się/Zaloguj

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

167 gości oraz 0 użytkowników online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 

Patronat

Wydarzenie: V edycja akcji „Od laika do przyrodnika” 24 lutego -16 czerwca 2017 r., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konferencja: IV Lubelska Konferencja Młodych Naukowców, 26-27 Maja 2017, Lublin

Konferencja: VI Międzynarodowa Konferencja Biofizyków, 19-21 Maja 2017, Kraków

Konkurs na projekt badawczy Naukowej Fundacji Polpharmy, 1 marca- 31 maja 2017, Warszawa

Konferencja: VI Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne SYMBIOZA, 26-28 Maja 2017, Warszawa

Konferencja: Chemia dla Urody i Zdrowia
8-10 czerwca 2017, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydarzenie: Metagenomy różnych środowisk, 29-30 czerwca 2017, Lublin

Wydarzenie: EUROBIOTECH 6th Central European Congress of Life Science
11 - 14 Września 2017, Kraków

Facebook

Gadżety

Sklep e-biotechnologia.pl
Tematyczne kubki, koszulki, bluzy etc.


Zapraszamy do sklepu

Na skróty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Nauki Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Ośrodek Przetwarzania Informacji PAP - Nauka w Polsce Forum Akademickie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Wirtualna Biblioteka Nauki Scopus NCBI PubMed Nature Science Cell

 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. VitaInSilica Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u