biotechnologia


 
 

Gene Designer - konstrukty genowe

Gene Designer - program , który pozwala na budowanie konstruktów genetycznych z wcześniej zdefiniowanych bloków (nie tylko DNA, również z sekwencji aminokwasów). Do wyboru mamy np. popularne promotory. Program umożliwia również wstawianie własnego kodu DNA oraz analizę uzyskanych konstruktów np. wyszukiwanie miejsc restrykcyjnych lub powtórzeń w obrębie DNA. Gene Designer pozwala również na obserwację wyników ekspresji naszego genu w czasie rzeczywistym dzieki czemu od razu widać wprowadzane w DNA zmiany. Ponadto w bardzo prosty sposób możemy sobie zaprojektowac startery do reakcji PCR. Wystarczy zaznaczyc interesujący nas fragment DNA - program sam policzy Tm. Sekwencje DNA lub aminokwasowe możemy zapisywac w programie oraz korzystac z nich "w locie".

Możliwości programu, demonstracja menu:
dna

Mozliwość importowania i eksportowania danych w formacie Fasta. Można korzystać z danych zgromadzonych w GenBank. Program sam usuwa cyfry, spacje oraz znaki końca linii i składa sekwencję w jeden łańcuch.

dna

Bardzo przydatne raporty, w których mamy do wyboru wiele opcji. Rozwinięte menu po prawej to miejsce, od którego zaczynami projektowanie starterów do reakcji PCR.

Instrukcja do programu w języku angielskim:
Gene Designer

Dema, dzięki którym obsługa programu będzie dziecinnie prosta:
Demo 1
Demo 2
Demo 3

Strona projektu:
http://www.dna20.com/tools/genedesigner.php

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

182 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u