Badacze opisujący swoje badania w Nature Genetics zbadali 56 000 par bliźniąt pod kątem wpływu czynników genetycznych i środowiskowych na występowanie wybranych chorób i schorzeń. Okazało się, że na przykład nadpobudliwość w największym stopniu spośród analizowanych zależy od czynników genetycznych, natomiast choroby układu oddechowego zależne są głównie od środowiska. Zbadano 560 chorób, z których ostatecznie uznano, że 40% uwarunkowanych jest głównie genetycznie, a 25% głównie środowiskowo.
Dodatkowo stwierdzono, że pomimo silnego genetycznego wpływu, bliźnięta (a więc osoby o jednakowym DNA) umierają w różnym wieku i mogą zapadać na różne choroby. W grupie bliźniąt średnio 31% chorób podlegało dziedziczeniu. Wyniki tego badania są zgodne z innymi badanami, oceniającymi wpływ genów i środowiska na rozwój chorób, jednak w tym przypadku badaniem została objęta grupa bliźniąt młodsza niż 24 lata.
Według biostatystyka z Uniwersytetu Nowojorskiego badanie objęło wystarczającą liczbę danych i jest istotne statystycznie.
201 anonymous users oraz 0 registered users online.
Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.
Konferencja: “KrakWet” – postępy w naukach weterynaryjnych i biotechnologii zwierząt, 27 lutego 2020 roku, Kraków
Konferencja: „Pierwotne i wtórne metabolity roślin i grzybów”, 28 lutego 2020 roku, Kraków
Konferencja: Neuronus IBRO Neuroscience Forum 2020, 24-26 kwietnia 2020 roku, Kraków
Konferencja: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2020, 18-19 czerwca 2020 roku, Gdańsk
Młodszy Specjalista ds. patentów, miejsce pracy: Warszawa