biotechnologia


 
 

News

Front Page | Archive ]

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan odkryli, że stres oksydacyjny odczuwany we wczesnym okresie życia może zwiększać odporność na stres w późniejszym jego okresie.

Stres oksydacyjny występuje wtedy, gdy komórki produkują więcej wolnych rodników niż są w stanie sobie z nimi poradzić. Jest on częścią procesu starzenia się, ale może również wynikać ze stresujących warunków środowiska.

Badając nicienie Caenorhabditis elegans, naukowcy z Uniwersytetu Michigan, Ursula Jakob i Daphne Bazopoulou odkryli, że te, które produkują więcej wolnych rodników na wczesnych etapach życia, żyją dłużej niż te, które produkują ich mniej. Ich wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Nature.
"Ogólna idea, że wczesne wydarzenia mają tak głęboki, pozytywny wpływ na późniejsze życie, jest naprawdę fascynująca. Biorąc pod uwagę silny związek między stresem, starzeniem się i chorobami związanymi z wiekiem, możliwe jest, że wczesne wydarzenia życiowe mogą również wpływać na predyspozycje do chorób związanych z wiekiem, takich jak demencja i choroba Alzheimera" - powiedział jeden z odkrywców.

Źródło: Some stress in early life extends lifespan, research in roundworms shows
_POSTEDBY Adam Kuzdraliński on Wednesday, January 08, 2020 (13553 _READS)
    [Printer-friendly page]
123
 

Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

271 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u