biotechnologia


 
 

News


W dniach 17–20 września 2018 r. odbędzie się XV Ogólnopolska Konferencja Kultur In Vitro i Biotechnologii Roślin na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Arboretum w Rogowie należącego do Wydziału Leśnego SGGW.

Celem konferencji jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy w zakresie wykorzystania kultur in vitro dla poznawania i modyfikowania zdolności komórek roślinnych do regeneracji roślin i produkcji metabolitów wtórnych. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowane wyniki najnowszych badań prowadzonych przez wiodące ośrodki naukowe w Polsce i czołowych naukowców w prezentowanej dziedzinie. Rogów na czas trwania konferencji stanie się miejscem wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów do realizacji wspólnych projektów badawczych i prowadzenia dyskusji nad wyzwaniami, problemami, postępem i wykorzystaniem osiągnięć badań eksperymentalnych uzyskiwanych w ściśle kontrolowanych warunkach kultur in vitro z użyciem nowoczesnych narzędzi biotechnologicznych.


Przewidziane są następujące sesje tematyczne: :

  1. Procesy różnicowania in vitro i ich uwarunkowania (Sesja I)
  2. Nowe narzędzia biotechnologii roślin (Sesja II)
  3. Komórka roślinna w warunkach stresu (Sesja III)
  4. Aplikacyjne wykorzystanie kultur in vitro i biotechnologii roślin (Sesja IV).

Zachęcamy pasjonatów roślinnych kultur in vitro i biotechnologii do zarezerwowania czasu w terminie 17–20 września 2018 r. i zapraszamy do licznego udziału.Dodał Anna_Żebracka on środa, 06 czerwiec 2018 (307 _READS)
    [Strona do druku]
123
 

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

124 gości oraz 0 użytkowników online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u