biotechnologia


 
 

News

Front Page | Archive ]

Inwestorzy z USA chcą budować innowacyjne startupy biotechnologiczne w Polsce. W maju do Łodzi przyjadą przedstawiciele firm m.in ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Pokaż swój pomysł na innowacje i zacznij globalną współpracę.

Duży odsetek polskich startupów biotechnologicznych upada. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest wiele: brak finansowania, złe zarządzanie, czy brak możliwości komercjalizacji produktu. To wszystko sprawia, że Polacy niechętnie myślą o innowacyjnych projektach. Bez nich jednak polska biotechnologia nie jest w stanie się rozwijać.

- Brakuje nam wiedzy, technologii i doświadczenia – przyznaje prof. Tadeusz Pietrucha, współzałożycieli spółki Mabion S.A, grupy Bio-Tech, członek Narodowej Rady Rozwoju. - To musi się jak najszybciej zmienić. Inaczej nasz kraj stanie się współczesną technologiczną kolonią, doskonałym rynkiem zbytu dla zaawansowanych technologicznie produktów biotechnologicznych, z których zakupu nie będziemy mogli zrezygnować. Przecież każdy chory będzie się domagał – słusznie – skutecznego leczenia np. nowotworu, jeśli takie możliwości dostarcza współczesna biotechnologia. Biotechnologia, to sektor gospodarki, który w Polsce trzeba stworzyć niemal od podstaw.Read more about Amerykanie szukają inwestycji w Polsce. Stawiają na innowacje
_POSTEDBY Adam Kuzdraliński Monday, May 06, 2019 
 

W dniach 17–20 września 2018 r. odbędzie się XV Ogólnopolska Konferencja Kultur In Vitro i Biotechnologii Roślin na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Arboretum w Rogowie należącego do Wydziału Leśnego SGGW.

Celem konferencji jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy w zakresie wykorzystania kultur in vitro dla poznawania i modyfikowania zdolności komórek roślinnych do regeneracji roślin i produkcji metabolitów wtórnych. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane oraz przedyskutowane wyniki najnowszych badań prowadzonych przez wiodące ośrodki naukowe w Polsce i czołowych naukowców w prezentowanej dziedzinie. Rogów na czas trwania konferencji stanie się miejscem wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów do realizacji wspólnych projektów badawczych i prowadzenia dyskusji nad wyzwaniami, problemami, postępem i wykorzystaniem osiągnięć badań eksperymentalnych uzyskiwanych w ściśle kontrolowanych warunkach kultur in vitro z użyciem nowoczesnych narzędzi biotechnologicznych.

Read more about XV Ogólnopolska Konferencja Kultur In Vitro i Biotechnologii Roślin
_POSTEDBY Anna_Żebracka Wednesday, June 06, 2018 
 

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na studencką konferencję naukową ,,Co Mendlowi się nie śniło, czyli o najnowszych osiągnięciach w genetyce". Odbędzie się ona 07.04.2018 r. w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej przy Katedrze i Zakładzie Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.

Read more about Konferencja: "Co Mendlowi się nie śniło, czyli o najnowszych osiągnięciach w genetyce!"
_POSTEDBY Anna_Żebracka Tuesday, April 03, 2018 
 

W tym roku odbędzie się siódma edycja się VII Międzyuczelnianego Sympozjum „Symbioza” im. Krzysztofa W. Szewczyka. 11-13 maja 2018 zapraszamy wszystkich entuzjastów szeroko pojętej biotechnologii na Wydział Biologii, Uniwersytetu Warszawskiego.

Tegoroczna edycja jest szczególna, po raz pierwszy w nowej odsłonie, całkowicie w języku angielskim! Wydarzenie to jest skierowane do osób interesujących się biotechnologią, biologią i naukami pokrewnymi. Sympozjum jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych, poznania ciekawych ludzi. Daje ono również możliwość wzięcia udziału w wykładach prowadzonych przez naukowców z cenionych ośrodków naukowych na całym świecie m.in.:
 • Dr Annę Burdzińska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polska
 • Prof. Andrew deMello, ETH Zurich, Szwajcaria
 • Dr Stefano Ferrari, University of Zurich, Szwajcaria
 • Dr Donato Giovannelli, The Earth-Life Science Institute, Tokyo&Rutgers University, USA
 • Dr Balca Mardin, BioMed X Innovation Center, Niemcy
 • Prof. Ezio Ricca, University of Naples Federico II, Włochy
 • Prof. Urszula Wojda, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Polska


 • Rejestracja trwa do 2 marca 2018 do godz. 23:59, a za najlepsze prezentacje i postery przewidziane są cenne nagrody! Plan konferencji dostępny jest na <a href=http://msb.symbioza.edu.pl/ target="_blank">stronie www sympozjum, po więcej szczegółów zachęcamy na portale społecznościowe facebook oraz intagram.

  Read more about VII Międzyuczelnianego Sympozjum SYMBIOZA im. Krzysztofa W. Szewczyka
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Tuesday, February 27, 2018 
   

  Zapraszamy na III Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK”, które odbędzie się w Lublinie w dniach 28-29 czerwca 2018 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W konferencji uczestniczyć będą eksperci z całej Polski związani z mikrobiologią, biologią molekularną i bioinformatyką. Tematyka konferencji dotyczy kompleksowego rozpoznania bioróżnorodności mikroorganizmów w różnych środowiskach oraz najnowocześniejszych metod badawczych stosowanych w mikrobiologii, biologii molekularnej i biotechnologii. Celem Sympozjum jest podsumowanie dotychczasowej wiedzy i przedstawienie najnowszych osiągnięć w badaniach z zakresu metagenomiki, mikrobiologii, bioinformatyki, oddziaływań pomiędzy mikroorganizmami różnych środowisk oraz ich znaczenia dla rozwoju rolnictwa, ochrony środowiska i biotechnologii.


  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej KUL jak i w komunikacie prasowym.

  Read more about III Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Tuesday, January 23, 2018 
   

  Sympozjum ma na celu integrację środowiska studentów i doktorantów, wymianę myśli, zainteresowań oraz doświadczeń badawczych w obszarze nauk przyrodniczych i rolniczych. W ramach sympozjum zaplanowano sesje referatowe oraz posterowe. Każdy referat zakończy się kilkuminutową dyskusją, podczas której będzie można rozwiać wątpliwości dotyczące prezentowanego zagadnienia. Oprócz tego wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania kilku popularnonaukowych wykładów wygłoszonych przez zaproszonych gości.

  Sympozjum odbywa się 7-8 kwietnia 2018 w budynku Biocentrum UPP, rejestracja i nadsyłanie abstraktów trwa do 11 lutego 2018, natomiast opłaty konferencyjne przyjmowane są do 16 lutego 2018.

  Więcej informacji znajdziecie tutaj.
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Wednesday, January 17, 2018 
   

  Serdecznie zapraszamy na XV Sesję Naukową z cyklu "Wyzwania Zarządzania Jakością” organizowaną przez Koło Naukowe Zarządzania Jakością działające przy Katedrze Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  Konferencja odbędzie się w dniach 25 - 27 kwietnia 2018 roku na terenie kampusu UEK. Współorganizatorem tegorocznej Sesji Naukowej jest Polskie Towarzystwo Towaroznawcze.

  Sesja Naukowa „Wyzwania Zarządzania Jakością” jest cyklicznym projektem, skierowanym do pasjonatów i entuzjastów jakości.

  Nasza Konferencja, obok wartościowych sesji referatowych, stanowi forum dyskusyjne pomiędzy studentami i pracownikami naukowymi oraz przedstawicielami świata biznesu i przemysłu. Dzięki udziałowi w tym projekcie uczestnicy mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej oraz poznania praktycznego podejścia wybitnych specjalistów do zagadnień związanych z dziedziną zarządzania jakością.


  Read more about XV Sesję Naukową z cyklu WYZWANIA ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Monday, January 15, 2018 
   

  Koło Studentów Biotechnologii „Mygen” działające w Uniwersytecie Jagiellońskim ma zaszczyt zaprosić wszystkich studentów i doktorantów na IV Ogólnopolską Konferencję Genetyczną.

  Tematyka konferencji obejmuje szeroko pojętą genetykę ogólną i molekularną zarówno na poziomie pojedynczych osobników jak i całych populacji. Zaproszenie skierowane jest do studentów i doktorantów kierunków przyrodniczych, którzy chcą podzielić się wynikami swoich badań lub zreferować wybrane zagadnienia.


  Konferencja odbędzie się w dniach 20 – 22 kwietnia w Krakowie w budynku Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.


  Read more about IV Ogólnopolska Konferencja Genetyczna
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Monday, January 15, 2018 
   

  24–26 listopada 2017
  Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, ul. Miecznikowa 1, Warszawa


  Koło Naukowe Neurobiologii Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na VII międzynarodową konferencję Aspects of Neuroscience, która odbędzie się 24–26 listopada 2017 r. na Wydziale Biologii UW.

  Tematyka wydarzenia obejmuje szeroko pojętą neuronaukę, od neurobiologii klinicznej po matematyczne modelowanie procesów zachodzących w układzie nerwowym. W tym roku wśród zaproszonych gości znajdują się wybitni naukowcy, jak choćby prof. Zoltan Molnar (Oxford University), dr Matthew Apps (Oxford University), prof. Bernhard Englitz (Radboud University Nijmegen), dr Guillaume Dumas (Institute Pasteur), prof. Emre Yaksi (NTNU), dr Athena Demertzi (University of Liege), prof. Gyorgi Buzsaki (New York University). Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

  Read more about 7th International Conference Aspects of Neuroscience
  _POSTEDBY Anna_Żebracka Friday, November 03, 2017 
   
  Page 1 / 3 (1 - 9 of 24 Total) Next Page Last Page

  Podręcznik biotechnologii

  Kto jest online

  116 anonymous users oraz 0 registered users online.

  Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


   
   
   
  Partnerzy:

  laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

  Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . Polecamy  Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
  stat4u