biotechnologia


 
 

VitaInSilica

<img src="http://www.e-biotechnologia.pl/obrazki/vitainsilica1.jpg" ALIGN="left" alt="vitainsilica" HSPACE=15 VSPACE=15 /> http://www.vitainsilica.pl
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej
ul. Kościelna 21
60-536 Poznań
office (at) vitainsilica.pl
VitaInSilica to firma rozwijana w Poznańskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości przez pracowników i doktorantów Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasz interdyscyplinarny zespół składa się ze specjalistów z zakresu bioinformatyki, biologii molekularnej, biologii strukturalnej i biotechnologii.

Współczesna biologia dostarcza niewyobrażalne ilości danych, pochodzących z przeprowadzanych eksperymentów m.in. analiz z wykorzystaniem mikromacierzy czy sekwencjonowania genomów. Ich zbieranie, obróbka, interpretacja oraz porównywanie z innymi wynikami wykracza poza możliwości laboratoriów eksperymentalnych, nie posiadających kadry przeszkolonej do tych zadań. Na polskim rynku brakuje wykwalifikowanych specjalistów oraz inicjatyw oferujących szerokie wsparcie merytoryczne w przeprowadzanych badaniach. Należy również podkreślić, że przy realizacji projektów naukowych kładzie się coraz częściej nacisk na współpracę specjalistów z różnych grup badawczych, która pozwala na opracowywanie wyników w szerszej perspektywie.

Polscy naukowcy nie powinni zamykać się na współpracę. Skończyły się już czasy jedno lub dwuosobowych grup badawczych. Teraz, aby publikować w najlepszych czasopismach potrzebne jest zaangażowanie wielu naukowców oraz interdyscyplinarność prowadzonych badań. VitaInSilica pragnie zachęcać do takiej współpracy najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin.


Misja


Bioinformatyka stała się jedną z podstawowych dziedzin nauk biologicznych. Stanowi niezbędne narzędzie przy realizacji profesjonalnych analiz naukowych w obszarze badań molekularnych, biologicznych i medycznych.

Analizy bioinformatyczne stały się wyznacznikiem wysokiej jakości prowadzonych badań z zakresu biologii, biologii molekularnej czy biotechnologii oraz są wymagane podczas publikacji wyników w zagranicznej prasie naukowej, a w szczególności w czasopismach z listy filadelfijskiej.

Analizy takie pozwalają spojrzeć na własne badania z innej, szerszej perspektywy. Pozwalają również odkryć w nich nowe zależności i stwarzają przez to pomysły na dalszy rozwój badań i realizację nowych projektów. Już dziś można zauważyć ich nieoceniony wpływ jaki wywarły na rozwój nauk BIO.

Zastosowanie narzędzi bioinformatycznych pozwala skrócić czas badań i precyzyjnie zaprojektować analizy laboratoryjne, a przez to zmniejszyć nakłady finansowe oraz znacznie uatrakcyjnić, wzbogacić i uwiarygodnić prezentowane wyniki.

Instytuty i placówki naukowe często nie posiadają własnych bioinformatyków, zdolnych do przeprowadzenia specjalistycznej i szybkiej analizy informacji. My oferujemy Państwu naukowe wsparcie zarówno przy realizacji jednorazowych projektów, jak też i długoterminową i wielopoziomową współpracę. Zapewniamy przy tym całkowitą poufność i ochronę powierzonych danych.

Naszą misją jest przekonanie naukowców, że sięgając po nowoczesne narzędzia bioinformatyczne wzbogacają własne badania naukowe. Jednocześnie, prowadzimy odpowiednie szkolenia, gdyż chcemy nauczyć Państwa jak korzystać z osiągnięć bioinformatyki, interpretować wyniki – zarówno własne jak i te pochodzące z biologicznych baz danych, a nawet tworzyć narzędzia dopasowane do własnych potrzeb.

Naszym celem jest promocja bioinformatyki wśród naukowców. Chcemy pokazać, ze jest ona niezbędnym elementem profesjonalnych badań naukowych.


Usługi


Szukasz wsparcia i wiedzy, chcesz podnieść wartość własnych badań i publikować w lepszych czasopismach? Pomożemy Ci osiągnąć ten cel.

Analizy bioinformatyczne
Analiza sekwencji:
- identyfikacja domen i motywów;
- przyrównania wielu sekwencji (MSA) i interpretacja wyników;
- klastrowanie sekwencji;
- przewidywanie struktury drugo- i trzeciorzędowej.

Analizy filogenetyczne:
- powiązania sekwencji, struktury i funkcji.

Bioinformatyka strukturalna:
- przewidywanie i modelowanie struktury przestrzennej białek i RNA;
- przewidywanie miejsc wiązania ligandów lub innych makrocząsteczek;
- przewidywanie mechanizmu działania, analiza miejsc katalitycznych;
- analiza interakcji białko-ligand, białko-białko, białko-kwas nukleinowy;
- wirtualne dokowanie małych cząsteczek do białek;
- wirtualne badania przesiewowe w poszukiwaniu inhibitorów enzymów (poszukiwanie nowych leków).

Oprogramowanie bioinformatyczne:
- projektowanie i implementacja programów komputerowych dopasowanych do potrzeb konkretnych badań;
- opracowanie prostych skryptów komputerowych ułatwiających analizę danych;
- rozwój zaawansowanego oprogramowania oraz systemów bazodanowych.

Bioinformatyka profilowana:
- projektowanie niestandardowych analiz bioinformatycznych na potrzeby konkretnych badań;
- pomoc w interpretacji wyników analiz bioinformatycznych klienta;
- przygotowywanie prezentacji naukowych, stron internetowych, internetowych serwisów do obsługi laboratoriów komercyjnych (np. prosty serwis do składania zamówień na wybrane analizy on-line).

Dobra Szkoła Bioinformatyki
Profesjonalne szkolenia z zakresu:
- podstaw bioinformatyki;
- obsługi biologicznych baz danych;
- obsługi podstawowych narzędzi bioinformatycznych;
- podstaw obsługi Systemu Operacyjnego Linux - dla biologów;
- podstaw tworzenia serwisów internetowych (html, css, django);
- podstaw programowania (Python);
- podstaw pakietu OpenOffice. Przygotowanie profesjonalnych naukowych i popularno-naukowych prezentacji i plakatów;
- Opracowania materiałów szkoleniowych (samouczków) dla pracowników naukowych z wybranych zagadnień (np. prosty kurs liczenia drzew filogenetycznych).

Analizy biostatystyczne
- podstawowe oraz niestandardowe analizy bio-statystyczne.


Klienci VitaInSilica


Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do naukowych grup badawczych. Jesteśmy również otwarci na współpracę z biznesem i działami badawczo-rozwojowymi firm farmaceutycznych. Nasi klienci to naukowcy prowadzący badania z dziedzin biomedycznych chcący zwiększyć wartość naukową swoich analiz. To osoby otwarte na najnowsze techniki i metody stosowane przez wiodące światowe grupy naukowców.


Menu główne

Podręcznik biotechnologii

Kto jest online

85 anonymous users oraz 0 registered users online.

Jesteś niezarejestrowanym lub niezalogowanym użytkownikiem.


 
 
 
Partnerzy:

laboratoria.net Nauka w Polsce Academio Fundacja NanoNet BioCen - BioCentrum Edukacji Naukowej Notatek.pl cebioforum.com materialyinzynierskie.pl Wspieram.to - POLSKI KICKSTARTER - Polska platforma finansowania społecznoœciowego.Tu zrealizujš się Twoje pomysły. Portal popularnonaukowy

Portal: Redakcja . Współpraca . Kontakt . PolecamyWszystkie prawa zastrzeżone 2006-2016 e-biotechnologia.pl
stat4u